Moje nejoblíbenější materialy na výrobu nožů.

Čepele


Mezi moje oblíbené oceli patří především vlastnoručně kovaná Damašková ocel. Na její výrobu používám vysoce jakostní nástrojové oceli třídy 19 a ty často ještě kombinuji s čistým niklem. Nástrojové oceli třídy 19 většinou používám i na sendvičové čepele. Pokud dělám nůž z korozivzdorné oceli, tak většinou používám N690, N695, Elmax.Nože z korozivzdorné oceli mě ale nenaplňují tak jako nože s vrstvené oceli.

Rukojeti


Na rukojeti nejraději používám tvrdá domácí (švestka, třešeň...) a exotická dřeva (Eben, Wengé, různé palmové dřevo, olivové dřevo ...) , ale taktéž i stabilizovaná dřeva a určitě se nebráním umělým materiálum jako Micarta, G 10 .... . Většinou rukojeti prokládám kovovými plátky, kostmi, rohy nebo parohy na ozdobu.

Pouzdra


Na začátku mi pouzdra šila přítelkyně, ale po čase jsem se pustil i do nich a teď už jsou všechny pouzdra moje práce. Šiju je z kvalitní hovězí kůže. A některé zdobím exotičtějšími kůžemi jako je hadí, pštrosí, rybí .... Pozdra pak napouštím buď tulením tukem nebo včelím voskem.